Į Ukrainą sugrįžusi „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala sutikta kaip karalienė

Po šeštadienį įvykusio „Eurovizijos“ konkurso finalo šiandien į gimtinę sugrįžo Ukrainai pergalę joje išplėšusi Jamala. Dainininkę oro uoste pasitiko gausus minia ja besididžiuojančių gerbėjų ir žiniasklaidos atstovų.

Jamala su daina „1944“, kalbančią apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją, įveikė 25-ių Europos valstybių dainininkus. Jos pasirodymas buvo vienas to vakaro laukiamiausių. Dar prieš prasidedant konkurso karštinei, ji lažybininkų jau buvo laikoma „Eurovizijos“ favorite, galinčia savo šaliai iškovoti pergalę.

Dar sekmadienį su iškovota pergale atlikėją pasveikino ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. „Taip!!!“ – savo „Twitter“ paskyroje parašė Ukrainos vadovas. „Neįtikėtinas atlikimas ir pergalė! Visa Ukraina širdingai tau dėkoja, Jamala“, – pridūrė jis.

Laureatę taip pat pasveikino šalies premjeras Volodymyras Hroismanas, kuris savo palinkėjimus palydėjo žodžiais „Šlovė Ukrainai!“

32 metų džiazo dainininkę ir dainų kūrėją, prisistatančią Jamalos (Džamalos) sceniniu slapyvardžiu, kaip pranešama, sukurti triumfą atnešusią dainą įkvėpė prisiminimai apie prosenelę, kuri 1944 metais iš Krymo buvo deportuota su penkiais vaikais, drauge su 240-čia tūkst. kitų totorių.

Vienas iš 2014 metų proeuropietiško Maidano lyderių parašė, kad po Jamalos pergalės būtų derama Eurovizijos konkursą kitais metais surengti Rusijos aneksuotame Kryme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *